Sumqayıtdakı partlayışda yaralananların son vəziyyəti AÇIQLANDI
Dekabrın 3-ü Sumqayıt şəhərində baş verən partlayış zamanı xəsarət alan ata və oğulun son vəziyyəti açıqlanıb.
Sumqayıt Tibb Mərkəzindən sorğusuna bildirilib ki, 1977-ci il və 2007-ci il (kişi cinsli) şəxslər 04.12.2024-cü il tarixində saat 20:00 radələrində Bakıda fəaliyyət göstərən özəl tibb müəssisəsindən Sumqayıt Tibb Mərkəzinin 2 nömrəli Xəstəxanasına təxliyə olunublar.
"Başın, boyunun, gövdənin hər iki yuxarı və aşağı ətrafın I-II-III A dərəcəli termiki yanığı (70-75%), döş qəfəsinin sağ yarısının küt travması, sağtərəfli pnevmatoraks, yanıq şoku III dərəcə diaqnozları təyin edilən 1977-ci il təvəllüdlü şəxs və başın, boyunun, gövdənin hər iki yuxarı və aşağı ətrafın I-II-III A dərəcəli termiki yanığı (60-65%), yanıq şoku III dərəcə diaqnozları təyin edilən 2007-ci il təvəllüdlü şəxs xəstəxananın Reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilib.
Ağırlıq dərəcəsinə əsasən xəstələr xüsusi boksdadır. Tibbi personal tərəfindən bütün zəruri tibbi yardımlar göstərilir, vəziyyətləri ağır olaraq qalır", - açıqlamada qeyd olunur.
Xatırladaq ki, Sumqayıt şəhəri, 13-cü mikrorayon ərazisində beşmərtəbəli yaşayış binasında yerləşən mənzildə partlayış baş verib. Partlayış nəticəsində 6 nəfər xilas edilərək xəstəxanaya yerləşdirilib.