Tarix : 21-02-2025, 16:00
İlham Əliyev rəis müavininə ali rütbə verdi - SƏRƏNCAM
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti rəisinin müavini Emil Qarayevə 3-cü dərəcəli dövlət vergi xidməti müşaviri ali xüsusi rütbəsi verilib.
Qeyd edək ki, o, indiyədək Baş vergi xidməti müşaviri rütbəsini daşıyırdı.
Emil Qarayev1984-cü il tarixdə Bakı şəhərində anadan olib. 2005-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin "Hüquqşünaslıq" ixtisasını bakalavr pilləsi üzrə, 2009-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin "Cinayət hüququ, cinayət prosesi, kriminalistika və məhkəmə ekspertizası" ixtisasını magistr pilləsi üzrə bitirib.
2019-cu ilin may-iyul aylarında Vergilər Nazirliyi yanında Milli Gəlirlər Departamentinin baş direktorunun müavini, 2019-cu ilin iyul-avqust aylarında baş direktorunun 1-ci müavini vəzifələrində çalışıb.
2019-2020-ci illərdə Vergilər Nazirliyi yanında Milli Gəlirlər Baş idarəsinin rəisinin 1-ci müavini, 2020-2021-ci illərdə Vergilər Nazirliyi yanında Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Baş idarəsinin rəisinin 1-ci müavini, 2021-2022-ci illərdəhəmin idarənin rəisi, 2022-2024-cü illərdə Dövlət Vergi Xidmətinin aparatın rəhbəri vəzifələrində çalışıb. O, 2024-cü ildən Dövlət Vergi Xidmətinin rəisinin müavini vəzifəsində işləyir.