Tarix : 23-02-2025, 22:17
Bakıda taksi qiymətləri kəskin artıb
Bakıda taksi qiymətləri kəskin şəkildə artıb.
Sosial şəbəkə istifadəçiləri bu barədə paylaşımlar edirlər.
Məlumata görə, adi günlərdə 5-7 manata başa gələn qısa məsafəli taksi səfərləri üçün hazırda 25 manatdan çox tələb olunur.
Sərnişinlər bildirirlər ki, təkcə qiymət artımı deyil, eyni zamanda taksi tapmaq da çətinləşib. Mobil taksi tətbiqlərində maşın tapmaq mümkün olmur və bir çox sürücü sifariş qəbul etmir.
Taksi qiymətlərinin artması hava şəraitinin kəskin dəyişməsi ilə əlaqələndirilir. Hazırda paytaxtda güclü qar yağır və yolların buz bağlaması nəqliyyatın hərəkətinə mənfi təsir göstərib. Həmçinin avtobuslar bu gün saat 21:00-dək fəaliyyət göstərib. Nəticədə taksi şirkətləri və sürücülər riskin artmasını əsas gətirərək qiymətləri yüksəldiblər.
Sərnişinlər və sürücülər arasında yaranan bu vəziyyət bir sıra narazılıqlara səbəb olub. Bəzi vətəndaşlar taksi şirkətlərinin süni şəkildə qiymətləri artırdığını iddia etsələr də, sürücülər bunun hava şəraiti ilə bağlı qaçılmaz olduğunu bildirirlər.