Tarix : 28-07-2025, 17:45
Deputatlar Gürcüstan parlamentinin üzvləri ilə görüşüblər
İyulun 28-də Milli Məclisin Gənclər və idman komitəsinin üzvləri Gürcüstan Parlamentinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçiriblər.
Görüşdə iki ölkə arasında dostluq və müttəfiqlik münasibətlərinin inkişafı, eləcə də gənclər siyasəti sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Komitə sədri Şahin İsmayılov çıxışında Azərbaycan və Gürcüstan arasında formalaşan möhkəm əlaqələrin əhəmiyyətini vurğulayıb. O bildirib ki, dövlət və parlament rəhbərləri səviyyəsindəki sıx münasibətlər, gənclərlə iş sahəsində də yeni təşəbbüslərin reallaşmasına zəmin yaradır.
Tədbirdə çıxış edən komitə üzvləri, o cümlədən Mahir Süleymanlı parlamentlərarası əməkdaşlığın daha da dərinləşməsindən məmnunluq ifadə edib, Azərbaycan-Gürcüstan əlaqələrinin yüksək səviyyədə olduğunu qeyd edib.
Gürcüstan Parlamentinin Təhsil, elm və gənclər komitəsi sədrinin birinci müavini Giorgi Çakvetadze göstərilən qonaqpərvərliyə görə təşəkkür edib və Azərbaycanda uğurla keçirilmiş Gənclər Forumunu nümunəvi təşəbbüs kimi dəyərləndirib. O, analoji forumun gələn ay Gürcüstanda da təşkil olunacağını elan edib