Tarix : 12-01-2026, 18:06
Deputat öz yerinə onu təyin etdi
Ana Vətən Partiyasının sədri Fəzail Ağamalının qızı, Milli Məclisin deputatı Günay Ağamalıya məxsus "Buta" körpələr evi-uşaq bağçasının qanuni təmsilçisi dəyişib.
Nigar Azər qızı Həsənova uşaq bağçasına qanuni təmsilçi təyin olunub. O bu vəzifədə Günay Ağamalını əvəzləyib.
Qeyd edək ki, "Buta" 2011-ci ildə Dövlət Vergi Xidmətinin Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Baş İdarəsində 20 manat nizamnamə kapitalı ilə qeydiyyata alınıb və hazırda passiv vergi ödəyicisidir. Hüquqi ünvanı paytaxtın Nəsimi rayonu, 999-cu məhəllə, akademik Həsən Əliyev küçəsi, ev 12D-də yerləşir.
2022-ci ildə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yanında Bakı Şəhər Memarlıq və Şəhərsalma Baş İdarəsi Nəsimi rayonu, 999-cu məhəllə, akademik Həsən Əliyev küçəsi, 12D ünvanında yerləşəcək ümumi sahəsi 617.24 kvadratmetr olan obyektin tikintisi üçün Günay Ağamalıya icazə verib. "Buta" ötən ilin sentyabrında məlumat yayaraq bağça üçün paytaxtın Həsən Əliyev küçəsində yeni bina tikildiyini, zirzəmi və birinci mərtəbəsinin artıq inşa edildiyini açıqlayıb. Qeyd edilib ki, 4.5 sotun içərisində mövcud olan qeyri-yaşayış sahəsinin bütün sənədləri hazırdır.