Şəkidə məktəbli qəza törətdi: 3 nəfər yaralı
Hadisə ötən gecə saat 23 30 radələrində şəhərin Sabit Rəhman küçəsində qeydə alınıb.
Publika.Az "Kanal S"-ə istinadla xəbər verir ki, qəzanı Şəki şəhər sakini 1999-cu il təvəllüdlü yeniyetmə Bayramov Seymur Sadiq oğlu, atasına məxsus “Nissan Qasqay” markalı avtomobillə törədib.
Şahidlərin sözlərinə görə, avtomobil yüksək sürətlə idarə olunub və sürücü idarəetməni itirib. Nəticədə yoldan çıxan avtomobil 20 metr kənarda elektrik digərinə çırpılaraq aşıb.
Qəza nəticəsində Bayramov Seymurla yanaşı, avtomobildə olan 2 sərnişin Şəki şəhər sakini İbrahimzadə Elvin İlqar oğlu və Bideyz kənd sakini İbrahimov Ürfan Fərman oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb. Yaralılar Şəki Mərkəzi rayon xəstəxanasına çatdırlıb. Onlardan Bayramov Seymurun vıziyyəti yüngül olsa da, digər iki xəstə İbrahimzadə Elvin və İbrahimov Ürfanın vəziyyətləri ağır hesab olunur. Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Qeyd edək ki, qəza nəticəsində xəsarət alanlar sinif yoldaşları olub.