Tarix : 15-08-2013, 11:40
Aqil Dadaşovun həyat yoldaşını qətlə yetirdilər
Bu gün Abşeron rayonu ərazisində Azərbaycan Həmkarlar Konfederasiyasının sədr müavini Aqil Dadaşovun həyat yoldaşı, 58 yaşlı Dadaşova Elmira Xəlil qızının qətli ilə bağlı cinayət işi başlanılıb.
Bu barədə Abşeron rayon prokuroru Qənimət Səfərov məlumat verib. Prokuror bildirib ki, fakta görə Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə iş başlanılıb, meyit ilkin müayinədən keçirilib, müvafiq ekspertizalar təyin edilib. Hazırda əməliyyat-axtarış, istintaq tədbirləri davam etdirilir. Saxlanılan yoxdur.
Bu barədə məlumat verən onu da vurğulayır ki, “çağrılmamış qonaqlar”ın basqını zamanı A. Dadaşov özü evdə olmayıb və onları ev sahibinin həyat yoldaşı Elmira Xəlilqızı qarşılayıb.
Basqınçılar E. Xəlilqızının ürəyinə bir neçə bıçaq zərbəsi endiriblər. O, hadisə yerindəcə keçinib. İlkin məlumata əsasən, qatillər A. Dadaşovun evinə oğurluğa gəliblərmiş.
Xatırladaq ki, A. Dadaşov jurnalistdir. Uzun illər “Bakı” – “Baku” qəzetlərində çalışıb, “Ülfət” qəzetinin baş redaktoru olub.