Tarix : 16-07-2018, 14:38
Qüdrət Həsənquliyev"...Mülkiyyət toxunulmazlığı təmin olunmalı..."
BAXCP sədri Qüdrət Həsənquliyevin müsahibəsində cəmiyyətin rəğbətini qazanan maraqlı təkliflər var. Hakimiyyətə ünvanlanmış həmin təklifləri Butov.az-ın oxucularına təqdim edirik:
İlk növbədə icra hakimiyyəti başçılarının islahatlar yolu ilə səlahiyyətləri azaldılmalı, mülkiyyət toxunulmazlığı təmin olunmalı, sahibkarların aşağı faizli kreditlər almasına imkan yaradılmalı, sosialist təsərrüfat sistemindən əl çəkmək nə qədər çətin olsa da, həmişəlik imtina olunmalı, böyük özəlləşdirməyə gedilməli, ən başlıcası isə Prezident Adminstrasiyasını hüquqi islahatlar aparmaq potensialında olan kadrlarla gücləndirməklə məhkəmə hakimiyyətinin nüfuzunun artırılması və qanunun aliliyinin təmin olunması istiqamətində mühüm addımlar atılmalıdır. Əyalətdə oturub özünü hakimiyyət təmsilçisi kimi yox, quldurbaşı kimi aparan, xalqın hədsiz nifrətini qazanmış, marıqda məqam gözləyənlər, əvvəlki xidmətlərindən və kimliyindən asılı olmayaraq, nə qədər ki, gec deyil, ifşa olunub, iqtidardan qovulmalıdırlar. Onların sosial gərginlik və siyasi böhran yaradılmasında iştirakına imkan vermək olmaz.