Tarix : 24-09-2021, 16:09
"Rəisi ilə razılaşma, qatillə müqaviləyə bərabərdir".
ABŞ-ın dövlət katibi Mayk Pompeo 2021 -ci il İran Müqavimət Hərəkatı ilə bağlı deyib: İran dinin dövlətdən ayrıldığı, demokratik və nüvəsiz bir ölkəyə çevrilməlidir. İndiki rejim başçıları mühakimə olunmalıdır. Sabah yox, gələn həftə yox, gələn il deyil, elə bu gün.
İran prezidenti minlərlə iranlı siyasi məhbusun kütləvi edam edilməsində şəxsən məsuliyyət daşıyır. Onlardan 5000-dən çoxunun adı açıqlanmışdır. Anonim məzarlarda dəfn olunanlar minlərlədir. Bu, bəşəriyyətə qarşı cinayətdir.
İbrahim Rəisi ilə hər hansı bir razılaşma, qatillə müqaviləyə bərabərdir.
İran rejiminin liderləri təkcə öz ölkələrinə və İran xalqına hakim olmaq istəmirlər, əksinə, iştahları Bağdaddan Tehrana, Şamdan, Beyrutdan Sənaya qədərdir. Rejim daxilində mötədillərin olması barədə aldatmaları bir kənara qoymalıyıq. Yaxşılıq terrorçu bir rejimin başa düşəcəyi bir şey deyil. Üsyanları yatırmaq və İran xalqını özünə tabe etmək üçün pandemiyadan istifadə edirlər. Bu, tamamilə qəbuledilməzdir.