Tarix : 18-05-2022, 14:26
Paşinyan 44 günlük müharibəyə görə dindiriləcək
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan 44 günlük müharibə ilə bağlı cinayət işi üzrə istintaq çərçivəsində dindiriləcək, lakin dəqiq vaxt hələ məlum deyil.
Butov.az Modern.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə çərşənbə günü Ermənistan İstintaq Komitəsinin xüsusilə mühüm işlər üzrə idarəsinin rəisi Rafael Vardanyan döyüşdə həlak olan erməni hərbçilərin valideynləri ilə görüşdə bildirib.
Mayın 17-də 44 günlük müharibə zamanı ölən hərbçilərin valideynləri Böyük Britaniyanın Apellyasiya Məhkəməsi, Baş Prokurorluğu və Hərbi Departamenti qarşısında etiraz aksiyası keçirərək, müharibə işinin dərhal araşdırılmasını tələb ediblər.
"Baş Prokurorluğun cinayət işi çərçivəsində verdiyi göstərişlər yerinə yetiriləcək. Siz artıq İstintaq Komitəsinin rəhbəri ilə görüş təyin etmisiniz və bu görüşdə şərtlər müzakirə olunacaq", - deyə Vardanyan etirazçı valideynlərə söz verib.