Tarix : 21-04-2016, 16:37
“İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” qanunda dəyişiklik
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2004-cü il 5 noyabr tarixli 141 nömrəli Fərmanında dəyişikliklər edilməsi haqqında fərman imzalayıb.
Butov.az “Qafqazinfo”-ya istinadən xəbər verir ki, fərmanda qeyd edilir:
“1. 3.1-ci bənd 3.1-1-ci bənd hesab edilsin və həmin bənddə “İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun” sözləri “həmin Qanunun” sözləri ilə əvəz edilsin.
2. Aşağıdakı məzmunda 3.1-ci bənd əlavə edilsin:
“3.1. “İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 17.2.2-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş müvafiq icra hakimiyyəti orqanının səlahiyyətlərini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti həyata keçirir;”.
3. 3.3-cü bəndin sonunda nöqtə işarəsi nöqtəli vergül işarəsi ilə əvəz edilsin və aşağıdakı məzmunda 3.4-cü bənd əlavə edilsin:
“3.4. həmin Qanunun 17.2.2-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş elmi təşkilat Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasıdır”.