DİM-də fizika və rus dili fənləri üzrə hazırlıq kurslarının növbəti məşğələləri keçirilib
Dövlət İmtahan Mərkəzində (DİM) fizika və rus dili fənləri üzrə buraxılış və qəbul imtahanlarında istifadə edilən qiymətləndirmə tapşırıqlarının hazırlanması, ekspertizası və yoxlanılmasına dair hazırlıq kursunun ikinci mərhələsinin (praktik) ikinci məşğələsi keçirilib.
xəbər verir ki, Mərkəzdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, hazırlıq kursları DİM-in əsas inzibati binasında əyani formada, regiondan olan iştirakçılar üçün isə onlayn keçirilib.
Hazırlıq kurslarında yalnız elektron qeydiyyatdan keçmiş, ixtisası müvafiq fənnə uyğun olan müəllimlər, metodistlər və pedaqoji profilli ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat səviyyəsinin müvafiq fənlər üzrə təhsil alan sonuncu kurs tələbələri və magistrantlar iştirak ediblər.
Məşğələlərin moderatorları fizika fənni üzrə Əlövsət Rəcəbli, rus dili fənni üzrə isə Viktoriya Ələkbərova kurs iştirakçılarının hazırladıqları tapşırıqların müzakirəsini aparıblar. Hər bir tapşırıq fənn kurikulumuna görə altstandartların tələbləri, tapşırıqların tipi, məzmunu və mürəkkəblik dərəcəsi baxımından təhlil edilib. İştirakçılar müzakirə ilə bağlı fikirlərini bildirərək, təkliflər veriblər. Moderatorlar iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Müzakirələr növbəti həftə davam edəcək.