"İranın başına pis bir şey gələ bilər" .....                        Zəlzələdən sonra xarici ölkələrdən yardım istədilər .....                        Onlar da sertifikasiyaya cəlb olunacaq - Emin Əmrullayev AÇIQLADI .....                        Bu sənəd Türkiyənin daxili işlərinə qarışmağa yönəlib .....                        "Qarabağ"dan 4 qolluq qələbə .....                        ABŞ Ukraynanın təbii sərvətlərini ələ keçirmək istəyir .....                        Ağsuda qəza - 8 nəfər yaralandı .....                        Ramazanın 29-cu günü - İmsak və iftar vaxtı .....                        Türkiyədə bələdiyyə sədrinin müavini həbs edildi .....
Tarix : 20-10-2022, 16:35
Sərhəd missiyasının müddətini uzada bilərik - Paşinyan
Avropa İttifaqının Ermənistan-Azərbaycan sərhədində fəaliyyət göstərəcək mülki müşahidə missiyasının 40 nəfərlik əsas qrupu tezliklə Ermənistana gələcək. Bu barədə Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan bildirib. “Əvvəldən nəzərdə tutulurdu ki, missiya iki ay işləsin. Lakin bizim təcrübə sahəmizdə müşahidə missiyasının müddətinin uzadılması ilə bağlı fikirlər var. Əgər belə bir fürsət və zərurət görsək, problemi daha dərindən öyrənəcəyimizi istisna etmirik”, - deyə Paşinyan vurğulayıb. Xatırladaq ki, Azərbaycan, Ermənistan, Fransa və Avropa İttifaqı Şurası liderlərinin Praqada keçirilən görüşünün yekunu üzrə bəyanat qəbul edilib. Həmin bəyanata görə, Ermənistan və Azərbaycan bir-birinin ərazi bütövlüyünü tanıyıb. Bundan əlavə, razılığa əsasən, Aİ-nin mülki missiyası Ermənistan-Azərbaycan sərhədində yerləşdiriləcək. Müşahidə missiyası müvəqqəti xarakter daşıyacaq və iki aydan çox davam etməyəcək.