Tarix : 21-11-2022, 19:26
“Pəncə Qılınc” əməliyyatı təsadüfi deyil - Türkiyə lideri
Türkiyənin Suriya və İraqın şimalında həyata keçirdiyi “Pəncə Qılınc” antiterror əməliyyatı təkcə hava hücumu ilə məhdudlaşmayacaq. Bu barədə Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Qətər səfərindən geri dönərkən jurnalistlərə müsahibəsində deyib. "Bunu asanlıqla deyə bilərəm ki, İraq və Suriyanın şimalındakı bu əməliyyat təsadüfən həyata keçirilən əməliyyat deyil. Əvvəl də dediyimiz kimi, əgər kimsə ölkəmiz, torpaqlarımıza təcavüz edirsə, bunun cavabını verəcəyik. “Pəncə Qılınc” əməliyyatında 70-ə yaxın döyüş təyyarəsi və PUA-lar iştirak edib", - Ərdoğan vurğulayıb. Qeyd edək ki, ötən gün Türkiyə Silahlı Qüvvələri İraq və Suriyanın şimalında “Pəncə Qılınc” adlı xüsusi antiterror əməliyyatına start verib. Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyinin yaydığı məlumata görə, əməliyyatın istər planlama, istərsə də icra prosesində günahsız insanlara və ətraf mühitə zərər verməmək üçün bütün lazımi tədbirlər görülüb.