Tarix : 25-11-2022, 20:41
Putin müharibədə ölən hərbçilərin analarına söz verdi
Rusiya prezidenti Vladimir Putin bu gün Ukraynadakı müharibədə iştirak edən hərbçilərin anaları ilə görüşüb. Putin görüşdə hərbçi analarına müraciət edib. Prezident övladları müharibədə ölən analara əvvəlcə başsağlığı verib. Sonra əmin edib ki, o və ölkənin bütün rəhbərliyi hərbi əməliyyatlar zamanı oğullarını itirmiş anaların ağrısını bölüşürlər. “Oğullarını itirən analara başsağlığı verməklə bağlı heç bir rəsmi, standart sözlər deməyə dil dönmür, amma bilmənizi istəyirəm: şəxsən mən, bütün ölkə rəhbərliyi, biz bu ağrıya şərikik, başa düşürük ki, analar üçün oğlunu, övlad itkisini heç nə əvəz edə bilməz”, - deyə dövlət başçısı hərbi qulluqçuların analarına müraciət edib. Putin söz verib ki, ölən hərbçilərin anaları özlərini unudulmuş hiss etməsinlər deyə, ölkə hakimiyyəti hər şeyi edəcək.