“İki il ərzində hər gün raket atsaq belə, o tükənməz” - İran generalı
İnqilab Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) komandanın müşaviri briqada generalı İbrahim Cabbari İranın müdafiə qabiliyyəti ilə bağlı yeni açıqlama verib.
General İranın yeraltı raket saxlancları və müdafiə infrastrukturunun böyük bir hissəsinin hələ də gizli qaldığını bildirib.
Cabbari bildirib ki, İran silahlı qüvvələri istənilən hücuma qarşı maksimum hazırlıq səviyyəsindədir.
İranlı briqada generalı “İsrail və ABŞ-la müharibə başlasa, iki il ərzində hər gün raket atsaq belə, sursatlarımız tükənməz” deyib.
Xalqın bu günə qədər İnqilab Keşikçiləri Aerokosmik Qüvvələrinin məhdud imkanlarını gördüyünü və əsl gücün yeraltı sistemlərdə gizləndiyini vurğulayan general “bu günə qədər effektiv raket və müdafiə sistemlərimizin böyük bir hissəsini nümayiş etdirməmişik” söyləyib.
İ.Cabbari həmçinin qeyd edib ki, İsrail müharibəni davam etdirərsə, İran Ordusu, İnqilab Keşikçiləri Korpusu və müqavimət oxunun bütün ünsürləri meydanda olacaq ki, bu halda da qarşı tərəf üçün səhnəni izləməyə dəyəcık.