TARIXI-MEMARLIQ ABIDƏLƏRI ILƏ ZƏNGIN BUXARA .....                        Sexdə güclü yanğın - Hadisə yerindən görüntülər .....                        Zəlzələ bölgəsi üçün 500 milyon dollar maliyyə cəlb edilib .....                        Bakıdakı uşaq sığınacağında virus yayıldı .....                        Kadırovun oğluna yeni vəzifə verildi .....                        Pakistan prezidentinin səhhəti pisləşdi: Xəstəxanaya yerləşdirilib .....                        Meyitləri çıxaranda yaralandım - Vardanyanın növbəti məhkəməsi .....                        Nigar Fərhadın verilişi bağlandı .....                        Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....
Tarix : 16-08-2013, 16:23
Zəncanda soydaşlarımız ayağa qalxdı
Cənubi Azərbaycanda zəlzələ bölgəsinə yardım göstərən 20 azərbaycanlı üst-üstə 16 il azadlıqdan mərhum edilib.
Güney Azərbaycanın Zəncan şəhərində kütləvi etiraz aksiyası keçirilib. Etirazçılar, sink və qurğuşun fabrikinin ətraf mühitə ziyan vurduğunu və nəticədə xərçəng xəstəliyinin artmasını səbəb gətirərək, bu fabriklərin bağlanmasını tələb ediblər.
Məlumata görə, Zəncan Vilayətinin Ətraf Mühit İdarəsinin baş müdiri fabrikanın intiqal edilməsi üçün sahibkarlara 1 ay möhlət verib. Əmir Məhdəviyani jurnalistlərə deyib: “Bu fabrika Ətraf Mühit İdarəsindən icazə almadan illər öncə bu işə başlayıb. Bir neçə il öncə də etirazlar olmuşdur və həmin zaman Zəncan Vilayətinin Proqramlar üzrə fəaliyyət göstərən Şurası bu fabrikanın Zəncanın 7 kilometrliyindən daha uzaq bir yerə intiqal edilməsini istəmişdir. Lakin bu göstəriş bu günə qədər icra edilməyib.” O, əlavə edib ki, sahibkarlar əgər fabrikanı intiqal etmək gücündə deyillərsə, onda ümumiyyətlə qapadılmalıdır.