Putin İlham Əliyevi təbrik edib
Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin noyabrın 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Butov.az Gecce.az-a istinadən xəbər veri ki, Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin dövlətimizin başçısını Yeni Azərbaycan Partiyasının parlament seçkilərində inamlı qələbəsi münasibətilə təbrik edib, Prezident İlham Əliyevə fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar, Azərbaycan xalqına firavanlıq arzularını çatdırıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə Rusiya Federasiyasının Prezidentinə minnətdarlığını bildirib.
Dövlət başçıları ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığa əsaslanan dostluq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə edib, əlaqələrimizin bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə əmin olduqlarını bildiriblər.