Tarix : 25-09-2017, 12:50
“İrəli” gəncləri Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin birlikdə keçirdiyi layihədə
"İrəli" gənclərinin də iştirak etdiyi azərbaycanlı gənclərdən ibarət komanda Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin birlikdə keçirdiyi layihədə ölkəmizi təmsil edir.
Butov.az xəbər verir ki, "İncəsənətlə birləşən gənclər" (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017) layihəsi Gürcüstan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilir. Layihədə müxtəlif ölkələrin incəsənət növləri, mədəniyyətlərindən bəhs olunur. Hər ölkə öz mədəniyyət nümunələrini-milli yeməkləri, rəqsləri və. s nümayiş etdirir. Gürcülərin mədəniyyət günləri də olur. Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin birlikdə keçirdiyi layihədə Ümumilikdə 10 ölkədən 100-ə yaxın gənc iştirak edir.
"İncəsənətlə birləşən gənclər" Avropa birliyinin maliyələşdirdiyi və şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin iştirak etdiyi bir layihədir.
Azərbaycanlı gənclər də öz növbəsində layihə zamanı təqdimatlarını-Azərbaycan musiqisi, milli mətbəximiz, milli rəqslərimiz, şirniyyatlarımızı, suvinerlərimizi təqdim edəcəklər.
Digər xəbərləri Azərbaycan dilində xüsusi Facebook səhifəmizdə izləyə bilərsiniz.