Tarix : 26-12-2018, 12:56
Muğam Mərkəzində Dünya Azəbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü
Muğam Mərkəzində Səbail Rayon İcra Hakimiyyəti, Beynəlxalq Muğam Mərkəzi və Azərbaycan Televiziya və Radio verlişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə 31 Dekabr - Dünya Azəbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və yeni ilə həsr olunmuş ədəbi-musiqili tədbir keçirilmişdir. Butov.az Olaylar.az-a istinadən bildirir ki, tədbirdə rayon rəhbərliyi, Milli Məclisin deputatları, rayondakı idarə və təşkilatların, elm və təhsil müəssisələrinin, gənclər, veteranların və rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Səbail Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Zeynalov bildirib ki, möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyev dünya siyasətçiləri arasında öz siyasəti və gördüyü işlərlə xüsusi olaraq seçilən dövlət rəhbəridir. Ona görə bu dahi insanın siyasətini öyrənib təbliğ etmək vacib məsələdir. O, Azərbaycanda misli görünməmiş inkişaf və tərəqqi siyasətini həyata keçirən şəxsiyyətdir.
Beynəlxalq Müğam Mərkəzi tərəfindən hazırlanan konsert proqramında Azərbaycanın tanınmış incəsənət xadimlərindən xalq artistiləri Murad Hüseynov, Ənvər Sadiqov, Nəzakət Teymurova, Mənsum İbrahimov,əməkdar artistlər Emil Əfrasiyab, Ehtiram Hüseynov, pianoçu Nizami Əliyev çıxış etmişlər.
Konsert bütün ifaçıların ifasında Əlibaba Məmmədovun "Mənim Azərbaycanım" mahnısı ilə başa çatıb.