Tarix : 17-02-2021, 15:32
Vətən müharibəsinin daha bir qazisi yüksək texnologiyalı protezlə təmin ediləcək
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin əməkdaşları tarixi Zəfərimizin qazanılmasında pay sahibi olan qazi Əsgərzadə Bəkir Zakir oğlunun ailəsini ziyarət ediblər.
Butov.az xəbər verir ki, Nazirliyin İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya şöbəsindən AZƏRTAC-a verilən məlumata görə, B.Əsgərzadə Vətən Müharibəsində şərəfli döyüş yolu keçib və hərbi əməliyyatların birində ağır yaralanıb.
Onun 5 nəfərdən ibarət ailəsinin (qazinin anası, atası, qardaşı, bacısı) sosial vəziyyəti öyrənilib. Ailənin əmək qabiliyyətli olan, lakin işləməyən üzvlərinin məşğulluq məsələlərinin həlli üçün işlər aparılır.
B.Əsgərzadənin yüksək texnologiyalı protezlə təmin edilməsi qərara alınıb. Bununla əlaqədar o, nazirliyin Protez Ortopedik İstehsalat və Reabilitasiya Mərkəzinə dəvət edilib. Mərkəzdə ölçülər götürülüb, protezləşməyə hazırlıq üçün evə buraxılıb. Qısa müddət ərzində qazi yüksək texnologiyalı protez ilə təmin olunacaq.