Deputat Qusardakı layihələrdən danışdı – Yeni mənzillər, su anbarı
Millət vəkili Azər Badamov son zamanlar deputatlarla rayon icra hakimiyyəti rəhbərləri arasındakı əməkdaşlıq barədə səslənən suallara münasibət bildirib.
Deputat qeyd edib ki, həm deputatın, həm də icra başçısının əsas məqsədi bölgə sakinləri ilə mütəmadi görüşlər keçirərək problemlərin operativ həllinə nail olmaqdır.
Onun sözlərinə görə, Qusar rayonunda deputat–icra başçısı münasibətləri sağlam əməkdaşlıq mühiti üzərində qurulub: “Biz rayonun sosial-iqtisadi inkişafı və sakinləri narahat edən məsələləri birlikdə müzakirə edirik. Sağlam münasibət nəticələrin daha tez əldə olunmasına, ictimai-siyasi mühitdə məmnunluğun artmasına səbəb olur”.
Deputat bildirib ki, bu günlərdə Qusarda uzun illərdən bəri gündəmdə olan iki mühüm layihənin icrasına başlanılıb. Bunlardan biri şəhid ailələri və Qarabağ müharibəsi veteranları üçün bina tikintisidir. Qusarda onların yerləşdirilməsi üçün 112 mənzilli, iki 5 mərtəbəli yaşayış binasının tikintisinə start verilib. Deputat tikinti işlərinin yüksək keyfiyyətlə aparıldığını, yaxın dövrdə bu kateqoriyadan olan vətəndaşların mənzil probleminin aradan qalxacağını vurğulayıb.
A.Badomovun açıqlamasına görə ikinci layihə isə “Bənövşə gölü” su anbarının bərpası ilə bağlıdır.
“Uzun illər Qusar və ətraf kəndlərin əsas su mənbəyi olan anbar hazırda yararsız vəziyyətdədir. Dövlət başçısının sərəncamı ilə su anbarının yenidən qurulmasına ilkin olaraq 1 milyon manat vəsait ayrılıb”.
Deputat bildirib ki, layihə başa çatdıqdan sonra həm Qusar şəhəri üçün ehtiyat su mənbəyi yaradılacaq, həm də ətraf 6 kəndin su təminatı yaxşılaşdırılacaq.
Azər Badamov qeyd edib ki, qarşıdakı mərhələdə rayonun sosial-iqtisadi inkişafı istiqamətində daha geniş layihələr həyata keçiriləcək: “İşgüzar mühit və sağlam münasibət rayonun inkişafına təkan verir. Biz mövcud dəst-xətti qoruyaraq Qusarın daha da inkişaf etməsi üçün əzmlə çalışacağıq”.