Tarix : 12-07-2016, 16:09
“Dayanıqlı inkişaf üçün enerji” VII Beynəlxalq Forumu Bakıda keçiriləcək
Azərbaycan höküməti və BMT Avropa İqtisadi Komissiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 18-21 oktyabr 2016-cı il tarixində Bakı şəhərindəBMT Avropa İqtisadi Komissiyasının Bərpa Olunan Enerji və Enerji Səmərəliliyi üzrə Ekspertlər qrupunun növbəti sessiyası,“Dayanıqlı inkişaf üçün enerji” VII Beynəlxalq Forumu, “Bərpa Olunan Energetikanın inkişafı” beynəlxalq konfransı keçiriləcək.
Tədbirlər çərçivəsində ölkələrin ətraf mühitə təsirlərin azaldılmasına dəstəyi və “Paris İqlim sazişi”ndən irəli gələn milli öhdəliklərin tətbiqi istiqamətindəki fəaliyyətlərinin öyrənilməsi, karbon intensivliyinin azaldılmasında alternativ və bərpa olunan enerji mənbələrinin və enerji səmərəliliyinin rolunun artırılması, bu istiqamətdə investisiya imkanlarının araşdırılması kimi mühüm məsələlər müzakirə olunacaqdır.
Tədbirdə BMT regional komissiyalarına üzv olan dövlətlərin 300-dən çoxdövlət və hokümət rəsmiləri,maliyyə sektorunun və işgüzar mühitin nümayəndələri, enerji mütəxəssisləri vəelmi tədqiqatçılarıiştirak edəcək.