Tarix : 15-09-2013, 12:57
Azərbaycanlılar Dnepropetrovskinin ad gününə qatıldılar
14 sentyabir 2013 il Dnepropetrovsk şəhərinin yaranması gününə həsr olmuş tədbirə Ukrayna Azerbaycanlı Kongresnin Dnepropetrovsk vilayət təşkilatı və Ukrayna Azərbaycan Gənclər birliynin Dnepropetrovsk vilayət təşkilatı iştrak edib. Ukrayna Azərbaycan Gənclər Birliyinin Dnepropetrovsk vilayət təşkilatının sədri Elza Bekirovanın ANS PRESS-ə verdiyi məlumata görə, azərbaycanlı gənclərin qatılması tədbiri olduqca rəngarənq edib: "Bu tədbirdə biz bir azerbaycanlı olaraq öz milli, mədəni atributlarmızı, eləcə də milli mətbəximizi numayiş etdirdik. Azərbaycanın milli mətbəxindən olan şirniyyatlar və yeməklər yerli xalqa paylandı. Bir sözlə iştirakımız hər kəsin ürəyincə oldu.
Tədbirin rəsmi qonaqları və dövlət qurumlarının rəhbərləri Ukraynanın daimi dostu Ukrayna Azerbaycanlar Kongresinin Dnepropetrovsk vilayət təşkilatının bu tədbirə öz milli-mədəni adət-ənənəsi və milli mətbəxi ilə xüsusi qözəllik qatdığını öz çıxışlarında qeyd etdilər."