Tarix : 21-02-2024, 17:49
“Qarabağ” “Liverpul”dan önə keçdi - FOTO
UEFA Avropa Liqasında mübarizəni davam etdirən komandaların məğlubiyyətsiz oyunlar seriyasına görə reytinqi açıqlanıb.
Qitə futbol qurumunun tərtib etdiyi siyahı klubların daxili çempionatda və Avropa Liqasında ümumilikdə keçirdiyi son 5 matçın nəticələrinə əsasən hazırlanıb.
“Onluq”da Azərbaycan təmsilçisi "Qarabağ" da yer alıb. Son beş qarşılaşmanın dördündə qələbə qazanıb birində heç-heçə edən Ağdam təmsilçisi Portuqaliyanın “Benfika”, Çexiyanın “Slaviya” (Praqa) və Almaniyanın “Bayer” klubları ilə birlikdə 5-8-ci yerləri bölüşdürür.
Reytinqə maksimum nəticə ilə Portuqaliyanın “Sportinq”, İtaliyanın “Atalanta”, Şotlandiyanın “Reyncers” və Türkiyənin “Qalatasaray” komandaları başçılıq edir. Son iki pillədə isə İngiltərədən “Liverpul” və Çexiyadan “Sparta” (hər ikisi 4 qələbə, 1 məğlubiyyət) qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” fevralın 22-də Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyununda Portuqaliyanın “Braqa” klubunu qəbul edəcək. Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunda keçiriləcək görüş saat 21:45-də başlayacaq.