“Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyası Milli Şuranın qərarlarını tanıyır”
“Təəssüflər olsun, Milli Şuranın sessiyasında özüm iştirak edə bilmədim. Qurumun sessiyasında fikirlərimiz KXCP funksionerləri tərəfindən çatdırılıb. Sessiyada verilən qərarları partiya olaraq dəstəklədik”.
Bunu Modern.az-a Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyasının (KXCP) sədri, Milli Şuranın üzvü Mirmahmud Mirəlioğlu deyib. O, Rüstəm İbrahimbəyovun həmsədrlik İnstitutunun yaradılması ilə bağlı müraciətinin tərəfdarı olduqlarını qeyd edib: “Zaman ötdü, Rüstəm İbrahimbəyov təkrar müraciət etdi və orada istefa verdiyini açıqladı. Bilirsiniz ki, sədrlik postuna da Rüstəm müəllim namizəd də təklif etmişdi. Bu situasiyada yenilik var deyə, biz də buna uyğun addım atdıq. Artıq, həmsədrlik məsələsi bitib, tarixə qovuşub. Bundan sonra isə yeni işlər görmək lazımdır”.
M. Mirəlioğlu Rüstəm İbrahimbəyova Milli Şuranın fəxri sədri adının verilməsinə də münasibət bildirib: “Bu məsələyə normal yanaşdım. Bunu həmsədrlik institutunun davamı kimi qəbul etmək olar. Əslində bu, qərara sadiqliyin və məntiqi ardıcıllığın göstəricisidir”.