Tarix : 31-05-2020, 09:25
Komitə sədri Türkiyədə oxuyan azərbaycanlı tələbələrin ölkəyə qayıtmasından danışdı
“Türkiyə ilə bütün sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi Azərbaycan Prezidentinin siyasətinin əsas istiqamətlərindən biridir”.
Butov.az “Report”-a istinadən xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin Mədəniyyət komitəsinin sədri Qənirə Paşayeva parlamentin bu gün keçirilən plenar iclasında deyib.
Komitə sədrinin sözlərinə görə, iyunun 15-də Türkiyədə tədris yekunlaşır:
“Bu uşaqlar iyunun 15-də istər özəl, istərsə də dövlət yataqxanalarından çıxmağa məcbur olacaqlar. Təxminən 2 400 nəfər qeydiyyatdan keçib və onların qayıtması zəruridir. Bu uşaqlar iyunun 15-dən sonra harda qalacaqları bilinmir. Bu ailələrin əksəriyyəti uşaqlarının biletlərini almağa da razıdırlar. İyunun 15-nə qədər çarter reyslərlə bu uşaqların ölkəmizə geri qaytarılmasına şərait yaratsınlar. Aidiyyəti qurumları bu məsələni diqqətə almağa xahiş edirəm. Yataqxanadan artıq çıxarılma mərhələsində olan uşaqların ölkəyə gətirilməsi məsələsi öz həllini tapmalıdır”.