Tarix : 17-10-2016, 20:23
Məmmədyarov özbək həmkarı ilə görüşüb
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı xarici işlər nazirləri şurasının 43-cü iclasında iştirak etmək məqsədilə Daşkənddə işgüzar səfərdə olan Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov özbək həmkarı Əbdüləziz Kamil ilə görüşüb.
Butov.az xəbər verir ki, XİN-in mətbuat xidmətindən AzVision.az-a verilən məlumata görə, nazirlər iki ölkə arasındakı siyasi dialoq və hərtərəfli əməkdaşlığın inkişaf səviyyəsindən məmnunluq ifadə ediblər. E. Məmmədyarov tarixi İpək Yolunun bərpası və bu xüsusda Bakı-Tbilisi-Qars dəmir-yol layihəsi haqqında danışaraq Özbəkistanın da bu nəqliyyat dəhlizindən istifadə etməsi üçün əlverişli imkanların olduğunu bildirib.
Nazirlər nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və iqtisadi-ticarət əlaqələrinin artırılması üçün nümayəndə heyətləri səviyyəsində qarşılıqlı səfərlərinin təşkilinin vacibliyini vurğuladılar.
Görüşdə İƏT-in gündəliyi və qarşılıqlı maraq doğuran regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.