Tarix : 12-04-2017, 19:13
Dövlət İmtahan Mərkəzi abituriyentlərə müraciət edib
Dövlət İmtahan Mərkəzi “Uçuş mühəndisliyi” və “Hava nəqliyyatının hərəkətinin idarə olunması mühəndisliyi” ixtisaslarına qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə müraciət edib.
Butov.az xəbər verir ki, DİM-in mətbuat xidmətindən Lent.az-a verilən məlumata görə, 2017/2018-ci tədris ili üçün Milli Aviasiya Akademiyasının (MAA) tələbə qəbulu qaydalarına müvafiq olaraq, MAA-nın 050616 kodlu “Uçuş mühəndisliyi” və 050615 kodlu “Hava nəqliyyatının hərəkətinin idarə olunması mühəndisliyi" ixtisaslarına qəbul olmaq istəyən abituriyentlər Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanı Tibbi Sanitar İdarəsinin Aviasiya Poliklinikasının Həkim-uçuş ekspert komissiyasında xüsusi tibbi müayinədən və “Psixoloji peşə seçimi” üzrə qabiliyyət müsabiqəsindən, MAA-da isə “Fiziki hazırlıq üzrə” qabiliyyət müsabiqəsindən keçməlidirlər.