Tarix : 19-10-2013, 17:46
Həqiqəti  deyən Moldova ombudsmanı  təkləndi
“İrəvanda başıma gələnlərdən sonra mənə heç kim dəstək vermədi”
. İyulun 4-də Ermənistan parlamentində Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı çıxış edən və buna görə ermənilər tərəfindən təzyiqlərə məruz qalan Moldova ombudsmanı Aureliya Qriqoriu bu vəzifə üzrə keçiriləcək seçkilərdə öz namizədliyini irəli sürməyəcək. Bu barədə APA-ya açıqlama verən A.Qriqoriu deyib ki
, bu qərarı İrəvanda baş verən hadisələrdən sonra onu heç kimin dəstəkləməməsinə görə qəbul edib: “Yadınızda deyilmi, İrəvanda mənim başıma nələr gəlib? Mənə heç kim dəstək verməyib”.
Xatırladaq ki, bu il iyulun 4 – də İrəvanda Ermənistan parlamentində keçirilən “Dondurulmuş münaqişə ərazilərində insan hüquqlarının qorunması” adlı beynəlxalq konfransda ombudsman Aureliya Qriqoriu Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünün 25 ildən çoxdur davam etdiyini və Ermənistanın Azərbaycan torpaqlarının 20 faizini işğal etdiyini bildirib. Bunun ardınca Ermənistan hökuməti, erməni lobbisi və ASALA erməni terror təşkilatı tərəfindən ombusdmana mütəmadi təzyiq və həyati təhlükəsizliyi ilə bağlı hədə kampaniyası başlayıb.