Almaniya səfiri ilə danışıq olduqca sərt aparılıb .....                        Zaqatalada ağır qəza: Yaralılar var .....                        Danışığını bilməyən ağılsız - Xalq artistindən sərt reaksiya .....                        Özbəkistanda məsciddə partlayış: 3 ölü, 10 yaralı .....                        Mətbuat Şurası bəyanat yaydı: "Bu film jurnalistika prinsiplərinə ziddir" .....                        Bakıdan Almaniyaya etiraz - Səfir XİN-ə çağırıldı .....                        Ermənistan dezinformasiya yayır .....                        56 yaşlı kişini ildırım vurub öldürdü .....                        Putin 160 min nəfəri orduya çağırdı .....
Tarix : 19-12-2013, 18:30
Zakir Həsənov Fransa səfiri ilə görüşüb
Butov.az xəbər verir ki, Müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov Fransanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Paskal Mönyeni qəbul edib.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən APA-ya verilən məlumata görə, qonaq müdafiə nazirini yeni vəzifəyə təyin olunması münasibəti ilə təbrik edərək ona gələcək işlərində uğurlar arzulayıb, Azərbaycan və Fransa arasında ikitərəfli münasibətlərin uğurla inkişaf etməsindən məmnun olduğunu bildirib.
Regiondakı hərbi-siyasi vəziyyətə toxunan müdafiə naziri, Ermənistanın işğalçılıq siyasətinin bu gün də davam etdiyini, bunun nəticəsində sülh prosesinin yubanmasını və danışıqların uzadılmasının bölgədəki şəraitə mənfi təsir göstərməsini diqqətə çatdırıb.
Fransa-Azərbaycan hərbi əlaqələri və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə Fransa Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Gürcüstanda və eyni zamanda Azərbaycana akkreditə olunmuş hərbi attaşesi polkovnik-leytenant Andre Evrar iştirak edib.