Özbəkistanda məsciddə partlayış: 3 ölü, 10 yaralı .....                        Mətbuat Şurası bəyanat yaydı: "Bu film jurnalistika prinsiplərinə ziddir" .....                        Bakıdan Almaniyaya etiraz - Səfir XİN-ə çağırıldı .....                        56 yaşlı kişini ildırım vurub öldürdü .....                        Hələ konkret nəticə yoxdur - Peskov .....                        Mart soyqırımından 107 il ötür .....                        HƏMAS atəşkəsə razıdır .....                        Tramp üçüncü dəfə prezident olmaq istəyir .....                        Almaniya ilk özəl raketini buraxdı .....
Tarix : 11-04-2015, 14:10
Müdafiə naziri Türkiyə Baş Qərargahının Kəşfiyyat rəisini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikası Baş Qərargahının Kəşfiyyat rəisi korpus generalı Mehmet Daysalın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Müdafiə Nazirliyi mətbuat xidmətindən Butov.az saytına verilən məlumata görə,Görüşdə hər iki ölkənin Silahlı Qüvvələrinin inkişafı istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq məsələlərinin əhəmiyyəti, regiondakı hərbi-siyasi vəziyyət, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinin bölgə üçün vacibliyi müzakirə edilib.
Sonra Azərbaycan və Türkiyə Silahlı Qüvvələri arasında əlaqələrin perspektivləri və digər məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə Türkiyə Respublikası Silahlı Qüvvələrinin ölkəmizdəki hərbi attaşesi briqada generalı Hasan Nevzat Taşdeler iştirak edib.