Tarix : 25-10-2017, 11:24
Birləşmiş Dünya Azərbaycanlıları Təşkilatına yeni mətbuat katibi təyin olunub
Butov.az xəbər verir ki, oktyabrın 24 - də Birləşmiş Dünya Azərbaycanlıları Təşkilatının növbəti iclası keçirilib. İclasa təşkilatın Kanada, İsveç, Gürcüstan və Türkiyədəki koordinatorları, həmçinin Tatarıstan nümayəndəliyi və BDAT-nın rəhbəri Sərraf Sabir oğlu Kərimov, vitse-prezident Könül Məmmədzadə və Təşkilatın İctimai Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Umuxanım Hüseynzadə iştirak edib.
İclasın gündəliyində təşkilatın özünə məqsəd bildiyi bir sıra məsələlər müzakirə edilib və koordinatorlar arasında növbəti ildə görüləcək işlər haqqında təkliflər və iş bölgüsü aparılıb. Bununla yanaşı (BDAT) rəhbərliyinin və koordinatorlarının birgə səsverməsi nəticəsində təşkilatın mətbuat katibi təyin olunub. Belə ki, bu vəzifəyə gənc də olsa mətbuatdan tanınan Samir Şirvanzadə seçilib.
Qeyd edək ki, Bakı Slayvan Universiteti - nin Azərbaycan Filologiyası və jurnalistika fakültəsinin məzunudur. Müxtəlif vaxtlarda hamar.az saytında redaktor, müsahibe.az saytında baş redaktor vəzifəsində işləyib. Hazırda tolerantiq.info və aztehsil.com saytında fəaliyyət göstərir.