AZƏRBAYCAN RESPUBLIKASI DÖVLƏT BAYRAĞI – 99
Butov.az xəbər verir ki, noyabrın 8 - də Azərbaycan Hərb Tarixi Muzeyində Azərbaycan Respublikasının dövlətçilik rəmzlərindən olan Dövlət Bayrağının qəbul edilməsinin 99 illiyinə həsr olunmuş “Bayrağımız - qürur mənbəyimizdir!” adlı tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində İnnovativ Təşəbbüslər İctimai Birliyinin təşəbbüsü ilə Azərbaycan Respublikası Dövlət Bayrağının təbliği məqsədi ilə üç rəngli göy, qırmızı, yaşıl, ay-ulduzlu şanlı bayrağımızın 132-134 Nömrəli Təhsil Kompleksinin aşağı sinif şagirdlərinə təqdim etmə mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Müdafiə Nazirliyinin, H.Əliyev adına ali hərbi məktəblərin, hərbi hissələrin, Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Akademiyasının, veteran təşkilatlarının, müharibə veteranlarının, şəhər məktəblərinin, şəhər muzeylərinin və digər idarə-müəssisələrin nümayəndələri iştirak edib.
Tədbirdə muzey rəisi e.o.polkovnik Əzizağa Qəni-zadənin, Müdafiə Nazirliyi Mənəvi – Psixoloji Hazırlıq və İctimaiyyətlə Əlaqələr İdarəsinin nümayəndəsinin, İnnovativ Təşəbbüslər İctimai Birliyinin sədri Əşrəf Əhmədin, Muzeyin baş elmi işçisi t.ü.f.d Vahid İsmayılovun, Muzeyin baş elmi işçisi t.ü.f.d Zəfər Kərimovun, və digər tədbir iştirakçılarının məruzə və çıxışları dinlənilmiş, CBC Televiziyasının çəkdiyi “Müstəqilliyimizin üç rəngi” adlı tammetrajlı sənədli film nümayiş olunub.