Biz sənə inanırıq, Rəşad!
Bir neçə gün əvvəl futbol üzrə Azərbaycan milli komandasının Norveçlə oyunu 0:2 hesablı məğlubiyyətlə nəticələndi. O gündən bu günə kimi müşahidə edirəm, hamı avtoqol vuran, 35 yaşlı təcrübəli futbolçu Rəşad Sadıqovu qınayır, hətta onu məğlubiyyətdə günahlandırırlar… Oldu da, bu qədər böyüdüləsi nə var ki? Səhvsiz insan olmur, o ki qaldı səhvsiz idmançı. Elə bu yerdə “Neftçi” komandasının sabiq baş məşqçisi, təcrübəli mütəxəssis Böyükağa Hacıyevin bir fikri yadıma düşdü: “Futbol səhvlər oyunudur. Səhv olmasa qol olmaz, qol olmasa oyunun gözəlliyi olmaz.”
…Elə bil ki, həmin oyundan iki-üç gün əvvəlki “Qarabağ” - “Kopenhagen” matçının son 10-15 dəqiqəsində Rəşad Sadıqovun meydana çıxıb tarix yazmasını istəyənlər onlar deyildilər. Nə tez unuduldu? Həmin görüşdən sonrakı mətbuat konfransında necə gözəl demişdi “Qarabağ”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov: “Haqqımda tərifli yazılara ehtiyac görmürəm. Biz nə etmişik ki, bu qədər yazılsın? Bu, bizim işimizdir. Biz sadəcə öz işimizi görürük. Və bilirəm, məşğul olduğumuz elə işdir ki, sabah bir məğlubiyyətə hamısı yox olacaq. Hamısı. Bütün fikirlər, inanmaqlar.”
Gəlin, belə eləməyək. Yıxılana bir balta da biz vurmayaq. Kifayət qədər çox təcrübəsi olan yarımmüdafiəçi, “Qarabağ”ın kapitanı Rəşad Sadıqova dəstək olmaq əvəzinə, mənfi psixolji təsir göstərməyək. Onu, yəni Ağdam təmsilçimizin Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinə düşməsində böyük xidmətləri olan Rəşadı qarşıda çox ciddi oyunlar gözləyir.
Biz sənə inanırıq, uğurlar, Rəşad! Uğurlar, “Qarabağ”! Uğurlar, Azərbaycan futbolu!