Tarix : 30-05-2014, 15:34
Yeni Nəfəs Hərəkatının Rusiya nümayəndəliyindən Butov.az saytına verilən məlumata görə, Azərbaycan Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının sədri, deputat Azay Quliyevin təşəbbüsü ilə başlanan “Şuşaya azadlıq” kompaniyasına Rusiya Federasiyasında start verilir.
“Şuşaya azadlıq!” kompaniyası çərcivəsində Rusiya Federasiyasında Qarabağ problemi, Şuşa şəhərinin tarixi və işğalı haqqında rus dilində video çarxlar və kitabçalar hazırlanaraq Rusiya ictimaiyyətinə yayılacaq. Bundan başqa, Şuşanın işğalının ildönümü  qeyd olunacaq, tanınmış şuşalılar haqqında məlumat veriləcək, Şuşanın Azərbaycan tarixində rolu, bugünkü vəziyyəti haqqında elmi və praktiki konfranslar təşkil olunacaq, tanınmış Rusiya ictimaiyyət nümayəndələrinin fikirləri öyrənilərək Azərbaycan və Rusiya mətbuatında, sosial şəbəkələrdə işıqlandırılacaq. Başqa xalqların nümayəndələri ilə birlikdə aksiyalar təşkil olunacaq.