İtaliyada ölən azərbaycanlı gəncin nəşi vətənə gətiriləcək
Azərbaycanlı gənc həyat yoldaşını çayda boğulmaqdan xilas edərkən özü həyatını itirib. Butov.az xəbər verir ki, bədbəxt hadisə İtaliyada baş verib. Belə ki, Çexiyada yaşayan Sərkər adlı azərbaycanlı gənc həyat yoldaşı Helena ilə İtaliyada turist kimi səfərdə olub. 28 avqustda xanımı ilə İtaliyanın Komo gölündə gəzintiyə çıxmaq üçün qayıq kirayələyib. Sərkər anidən suya düşən xanımını xilas etmək üçün onun arxasınca özünü çaya atıb. O, qızı xilas etsə də, özü suda boğulub. Hazırda azərbaycanlı gəncin nəşi İtaliyada saxlanılır. Yaxınları onun cənazəsini maliyyə probleminə görə Vətənə gətirə bilməyiblər. Helena həyat yoldaşının nəşini Azərbaycana aparmaq üçün yardım aksiyasına başlayıb. Əldə etdiyimiz son məlumata görə, mərhumun nəşi ekspertizaya verilib. Ekpertizanın rəyi açıqlandıqdan sonra cənazə Azərbaycana göndəriləcək. Qeyd edək ki, S.Almasov Çexiyada “ZeroTurnaround” şirkətində çalışıb, həmçinin sarkaralmasov.com saytı vasitəsilə daşınmaz əmlak kirayəsi işi ilə məşğul olub. O, bir neçə ay əvvəl Helena ilə ailə qurmuşdu.