Tarix : 12-04-2017, 11:17
Gömrük Komitəsinin təşəbbüsü ilə 10 təşkilat yaşıl dəhlizdən istifadə edir
Dövlət Gömrük Komitəsinin təşəbbüsü ilə 10 təşkilat yaşıl dəhlizdən istifadə edir.
Butov.az AZƏRTAC-a istinadən xəbər edir ki, bunu Bakıda keçirilən IV Beynəlxalq "Caspian Energy Forum-2017”də Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Aydın Əliyev deyib.
O bildirib ki, Azərbaycanda gömrük xidməti aprel ayından pilot layihə olaraq, may ayının əvvəllərindən isə bütünlüklə elektron xidmətə keçib. "10 təşkilat artıq bizim təşəbbüslə yaşıl dəhlizdən istifadə edə bilir. Bundan əlavə, spesifik rüsumların tətbiqinə başlamışıq. Məqsəd aqrar məhsulları və tikinti materiallarını qorumaq, istehsalı inkişaf etdirməkdir”, - deyə komitə sədri vurğulayıb.
A.Əliyev qeyd edib ki, dünya iqtisadiyyatında baş verən iqtisadi böhranın Azərbaycana təsirlərini minimuma endirmək üçün Prezident İlham Əliyevin tapşırığı ilə islahatlar davamlı xarakter alıb. Gömrük sahəsində şəffaflığın artırılması və gömrük orqanlarının fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi ilə bağlı dövlətimizin başçısı tərəfindən bir sıra mühüm fərman və sərəncamlar imzalanıb.