Yeni baş nazir Zelenskiyə söz verdi .....                        Rusiyaya yardım edənlər də cəzalandırılacaq .....                        İdmançımız Avropa çempionu oldu .....                        Naxçıvanın sabiq naziri azadlığa çıxdı .....                        İranda etirazçılar deputatın ofisini yandırdılar .....                        Futbol üzrə dünya çempionatı İTV-də yayımlanacaq .....                        Qazilərlə bağlı koordinasiya mərkəzi yaradıldı .....                        Şəhid ailəsinin müraciəti həll olundu .....                        "Fənərbağça" Novakla yollarını ayırdı .....                       
Tarix : 20-06-2016, 16:25
“Qarabağ“ın ÇL-dəki rəqibi müəyyənləşdi


Bu gün Çempionlar Liqasında I və II təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Butov.az-ın AzNews.az-a istinadən məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək mərasimdə Azərbaycan çempionu "Qarabağ"ın rəqibi müəyyənləşib.

Ardıcıl üçüncü dəfə ölkəmizi Çempionlar Liqasında təmsil edən "Qarabağ” II təsnifat mərhələsində Lüksemburq çempionu “Düdelanj”la qarşılaşacaq. Ağdam təmsilçisi ilk görüşünü evdə, cavab matçını isə səfərdə keçirəcək.

Əvvəlcə ən aşağı reytinqli 8 klub 4 cütlük təşkil edib. Bu cütlər və 30 komanda isə II təsnifat mərhələsində qüvvəsini sınayacaq.

Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-13-də və 19-20-də keçiriləcək.

Çempionlar Liqası – 2016/17

I təsnifat mərhələsi
(28-29 iyun, 5-6 iyul)

TNS (Uels) - “Tre Penne” (San-Marino)
“Valletta” (Malta) - “Torshavn” (Farer adaları)
“Flora” (Estoniya) - “Linkoln” (Cəbəllütariq)
“Santa Koloma” (Andorra) - “Alaskert” (Ermənistan)

II təsnifat mərhələsi
(12-13 və 19-20 iyul)

“Qarabağ” (Azərbaycan) - “Düdelanj” (Lüksemburq)
“Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) - “Şerif” (Moldova)
“Olimpiya” (Sloveniya) - “Trençin” (Slovakiya)
“Zalsburq” (Avstriya) - “Liepaya” (Latviya)
“Vardar” (Makedoniya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Mladost” (Monteneqro)
“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - 4-cü cütün qalibi
“Jalgiris” (Litva) - “Astana” (Qazaxıstan)
“Skenderbeu” (Albaniya) - “Ferensvaroş” (Macarıstan)
2-ci cütün qalibi - APOEL (Kipr)
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Legiya” (Polşa)
1-ci cütün qalibi - “Seltik” (Şotlandiya)
BATE (Belarus) - SJK (Finlandiya)
“Rusenborq” (Norveç) - “Norçepinq” (İsveç)
3-cü cütün qalibi - “Srvena Zvezda” (Serbiya)
“Dandalk” (İrlandiya) - “Hafnarfyorfur” (İslandiya)
“Kruzeyders” (Şimali İrlandiya) - “Kopenhagen” (Danimarka)


Paylaş



Bölmə: İdman / Karusel / Slayd / Xəbər lenti
Fikirlər
Sorğu
Saytımızda hansı mövzulara daha çox yer verilməsini istəyirsiniz?


Son buraxılışımız
Facebook səhifəmiz
Təqvim
«    Sentyabr 2022    »
BeÇaÇCaCŞB
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Reklam
Hava
Valyuta
Reklam

Sayğac
Ən çox baxılanlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Xəbər lenti
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto
Erməni tərəfdən Azərbaycan mövqeləri belə görünür... - VİDEO






Bütöv.az
Video
"Vətən Qəhrəmanları" Şəhid İlyas Nəsirov


All rights reserved ©2012 Butov.az
Created by: Daraaz.net Wep Developer By DaDaSHoV
MATERİLLARDAN İSTİFADƏ EDİLƏRKĦƏN PORTALIMIZA İSTİNAD ZƏRURİDİR!!!