Tarix : 23-02-2017, 11:47
ABB Azərbaycan İpoteka Fondunun müvəkkil bankı olub
"Azərbaycan İpoteka Fondu" ASC Azərbaycan Beynəlxalq Bankını (ABB) ipoteka kreditlərinin verilməsi üzrə müvəkkil banklar siyahısına daxil edib.
Butov.az xəbər verir ki, Bankdan "APA-Economics"ə verilən məlumata görə, ipoteka kreditləri manatla, yalnız Azərbaycan vətəndaşlarına və üzərində mülkiyyət hüququ dövlət qeydiyyatına alınmış yaşayış sahəsinin alınması məqsədilə verilir. Kreditin maksimum həcmi 100 min manatdır. Adi ipoteka kreditlərinin müddəti illik 8%-lə 25, güzəştli ipoteka kreditlərinin müddəti isə illik 4%-lə 30 ilə qədərdir.
Daha ətraflı: https://www.ibar.az/fiziki-sexslere/ipoteka-kreditleri-aif/
İpoteka krediti almaq üçün müştərilər https://e-ipoteka.az/ elektron ipoteka portalında əvvəlcədən qeydiyyatdan keçərək, müraciət üçün seçdikləri müvəkkil bankda növbəyə yazıla bilərlər.
36 filiala və 40 şöbəyə malik olan ABB-nin məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumatı www.ibar.az internet səhifəsindən, Bankın filial və şöbələrindən, yaxud 937 nömrəli Məlumat Mərkəzindən əldə etmək olar.