Tarix : 12-09-2019, 12:13
İcra başçısı sakinlərin yol problemi ilə bağlı tapşırıq verdi
Sentyabrın 12-də Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Ceyhun Cəfərovun Axtaçı kənd inzibati ərazi dairəsinin Axtaçı-Qarabucaq və Axtaçı kəndlərinin sakinləri ilə növbəti səyyar görüş-qəbulu keçirilib.
Butov.az “Qafqazinfo”-a istinadən xəbər verir ki, qəbulda rayon icra hakimiyyətinin məsul işçiləri, rayonun hüquq mühafizə orqanlarının, idarə, müəssisə və xidmət təşkilatlarının rəhbərləri iştirak ediblər.
Qəbulda çıxış edən icra başçısı Kürdəmir rayonunda sosial-iqtisadi sahədə görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, ölkə Prezidentinin Sərəncamlarına əsasən, Kürdəmirdə “Asan Xidmət” mərkəzi, 563 məcburi köçkün ailəsi üçün yeni yaşayış kompleksi, “Azərxalça” ASC-nin Kürdəmir filialı üçün bina və digər sosial obyektlər tikilir, kənd yolları yenidən qurulur.
Kənd sakinləri yol, pay torpaqlarına suvarma su ilə təmin edən kanalın yenidən qurulması, sosial müdafiə, məşğulluq məsələləri ilə bağlı rəy və təkliflərini veriblər. Sonda C. Cəfərov görüşdə səsləndirilmiş təkliflərlə bağlı aidiyyəti məsul şəxslərə konkret tapşırıqlar verib.