Kliniki Tibbi Mərkəz sosial şəbəkədə yayılan fotoşəklə münasibət bildirib
“Bəzi qeyri-ciddi sosial şəbəkə səhifələrində yayımlanmış, Kliniki Tibbi Mərkəzdə çəkildiyi iddia edilən fotoşəkil saxtadır və bunu qərəzli paylaşımlar hesab edirik”.
Bunu Kliniki Tibbi Mərkəzin mətbuat xidmətinin rəhbəri deyib.
O fotonu yayan ilk mənbə ilə də əlaqə saxlanıldığını da vurğulayıb: “Bu cür saxta və böhtan xarakterli paylaşıma görə etiraz olunub. Onlardan həmin saxta paylaşımın yığışdırılması tələb olunub, əks təqdirdə məhkəməyə müraciət ediləcəyi bildirilib.
Kliniki Tibbi Mərkəz olaraq digər sosial şəbəkə səhifələrindən və eləcə də ciddi xəbər saytlarından xahiş edirik ki, bu cür dəqiqləşdirilməmiş, saxta və böhtan xarakterli fotoşəkillərin, o cümlədən, məlumatların yayılmasında vasitəçi olmasınlar.
Bir daha bildiririk ki, Kliniki Tibbi Mərkəzin Mətbuat xidməti bütün media nümayəndələrinə hər zaman açıqdır və istənilən məlumatı operativ cavablandırmağa hazırdır”.