Tarix : 14-09-2015, 10:51
Müəllimlərin maaşında 35% artım var
Ceyhun Bayramov - BŞTİ-nin müdir səlahiyyətlərinin müvəqqəti icraçısı
“Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki məktəblərdə çalışan müəllimlərin əməkhaqqı orta hesabla 35 faiz artıb. 7 min 760 nəfər müəllimin əməkhaqqı 500-1000 manat, 466 müəllimin əmək haqqı isə 1000 manatdan yuxarıdır”.
Butov.az ANS PRESS-in məlumatına əsasən nəzərinizə çatdırır ki, bunu təhsil nazirinin müavini, Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdir səlahiyyətlərini müvəqqəti icra edən Ceyhun Bayramov deyib. O, Bakı şəhəri təhsil işçilərinin "Sentyabr konfransı"nda çıxış edərkən qeyd edib ki, Bakı müəllimlərinin orta aylıq əməkhaqqı ilə ölkə üzrə orta aylıq əməkhaqqı arasındakı uyğunsuzluq aradan qaldırılıb. Ceyhun Bayramovun sözlərinə görə, hazırda bu fərq 6 faiz təşkil edir.
Təhsil nazirinin müavini həmçinin qeyd edib ki, ilboyu keçirilən təlimlərin qiymətləndirilməsi nəticəsində 853 nəfər ibtidai sinif müəllimi "Promethean" lövhəsi, 1546 nəfər isə kompüterlə mükafatlandırılıb.