Tarix : 28-04-2016, 14:22
Məleykə Abbaszadə: “TQDK və DQMK-nın ləğvi istiqamətində işlər aparırıq”
"Dövlət İmtahan Mərkəzinin yaradılması ilə bağlı prezidentin verdiyi fərmanda xüsusi bənd var. Orada qeyd edilir ki, Dövlət İmtahan Mərkəzi dövlət qeydiyyatına götürüldükdən sonra Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası və Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya ləğv ediləcək. Hazırda biz bu istiqamətdə müəyyən işlər aparırıq".
Butov.az-ın APA-ya istinadən məlumatına görə, bunu Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə deyib.
Onun sözlərinə görə, bu istiqamətdə işlər başa çatanda və DİM dövlət qeydiyyatına alındıqda, hər iki qurumun işinə xitam veriləcək.
M.Abbaszadə qeyd edib ki, hüquqi-normativ prosedurlar iki ay davam edəcək. "Strukturu formalaşdıqdan sonra ləğv ediləcək TQDK və DQMK-nın işçiləri arasında ixtisarlar olacaqmı?" sualının cavabında isə mərkəz sədri bu haqda nəsə deyə bilməyəcəyini bildirib: "Strukturu formalaşdıqdan sonra biz bu işə başlayacağıq".