Sumqayıtda soyğunçuluq edənlər Bakıda məhkəmə qarşısında
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində soyğunçuluqda ittiham olunan Əlibala Salahov və Sərdar Cavadovun cinayət işi üzrə məhkəmənin hazırlıq iclası keçirilib.
Butov.az-ın Virtualaz.org-a istinadən xəbərinə görə, prosesə hakim Rauf Əliyev sədrlik edib. Təqsirləndirilən şəxslərin anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
İttihama görə, Sumqayıt sakini polisə müraciət edərək bildirib ki, şəhərin 30-cu məhəlləsində iki nəfər tanımadığı şəxs onun içərisində pul, şəxsi sənədlər, ev və avtomobil açarı olan əl çantasını götürərək hadisə yerindən qaçıb.
Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində soyğunçuluq cinayətini törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər dəfələrlə məhkum olunmuş Əlibala Salahov və Sərdar Cavadov saxlanılıb. Onlar zərərçəkəni əvvəlcə marketdə görüblər, daha sonra onu izləyib, əlindəki çantasını alaraq hadisə yerindən qaçıblar.
Məhkəmə baxışı iyunun 5-ə təyin edilib.