Ümumi təhsil müəssisələrində “Təbiəti qoruyanlar” layihəsi davam edir
Ümumi təhsil müəssisələrində “Təbiəti qoruyanlar” layihəsi davam edir.
Butov.az xəbər verir ki, bu barədə AZƏRTAC-a Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən məlumat verilib. Bildirilib ki, layihə çərçivəsində məktəb həyəti yaşıllaşdırılır və kiçikölçülü oranjereya yaradılır.
Həmçinin “Təbiətimizi qoruyaq” adlı maarifləndirici tamaşalar (səhnəciklər) hazırlanır, “Yaşıl” layihə, o cümlədən “Təbiəti qoruyanlar” adlı tədbirlər, ekoloji kurslar təşkil olunur, “Təbiətdən incəsənətə” mövzusunda yaradıcılıq işlərinin təqdimatı keçirilir. Bundan əlavə, ekoloji guşələr, “Məktəbli bostanı” və “Yaşıl sinif”lər yaradılır. Qeyd edək ki, layihənin məqsədi təhsilalanların ekoloji maarifləndirilməsi, bu sahə üzrə biliklərinin və tədqiqatçılıq bacarıqlarının artırılması, istedadlı və yaradıcı şagirdlərin aşkara çıxarılması, müəllim-şagird və məktəblilərarası əməkdaşlığın inkişafı, təbiət fənlərinin digər fənlərə inteqrasiyasının təşkili, ətraf mühitin və ekologiyanın mühafizəsi, təbii sərvətlərin qorunması və onlardan səmərəli istifadə edilməsi, müvafiq qlobal problemlərini həllinə dəstək verilməsindən ibarətdir.