350 tələbəyə təqaüd veriləcək - Nazirdən ŞAD XƏBƏR
“Artıq Qarabağ Universiteti birinci tədris ilini uğurla başa vurur və ikinci tədris ilinə hazırlıqlar davam edir”.
Bunu Qarabağ Universitetində keçirilən forumdan sonra jurnalistlərə açıqlama verən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bildirib.
Nazirin sözlərinə görə, universitetin tələbə sayı əvvəlki ilə nisbətən dəfələrlə artıb və bu il daha çox tələbənin qəbul olunacağı gözlənilir.
Emin Əmrullayev özəl sektorla əməkdaşlığın əhəmiyyətini də vurğulayıb:
“Bu forumda ilkin fikirlər səsləndirildi. Bir çox aparıcı dövlət qurumları və özəl müəssisələr təqaüdlərlə bağlı təşəbbüslər irəli sürdü. Ən azı 350 tələbəyə təqaüdün verilməsi nəzərdə tutulur və bu rəqəmin artacağı gözlənilir”, – deyə nazir bildirib.
O qeyd edib ki, Qarabağ Universiteti yalnız bir təhsil müəssisəsi deyil, həm də təşkilatlanma nümunəsidir və özəl sektor bu təşəbbüsün bir parçası olmaq istəyir.
Nazir sonda forumun iştirakçılarına təşəkkür də edib:
“Bu tədbirdə iştirak edən hər kəsə təşəkkürümü bildirmək istəyirəm. Fikirlərimizi bölüşdük, eyni zamanda, biznes qurumları da öz baxışlarını və imkanlarını ifadə etdilər. Təbii ki, bu fikir və imkanlar gələcəkdə müxtəlif formalarda reallaşa bilər” ,– deyə Emin Əmrullayev qeyd edib.