Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....                        Qalmaqallı şirkətdə bu mənzillərin satışı dayandırıldı .....                        Tehranın məktubu Vaşinqtona çatdı .....                        Sertifikasiya imtahanında iştirak edənlərin sayı .....                        Kılıçdaroğlu CHP-yə yenidən sədr gəlir - Partiyadan AÇIQLAMA .....                        Hava yenidən soyuyacaq - Sulu qar yağacaq .....                        9 milyonluq yeyintiyə görə tutulan polkovniklə bağlı qərar .....                        ADY stansiyalarda yeni turniketlər istifadəyə verdi - FOTO .....                        "Atası olmayan qız almaram" deyilən kanalın yayımı dayandırıldı .....
Tarix : 18-01-2023, 22:30
Lavrov Azərbaycan-Ermənistan sərhədindəki vəziyyətə toxundu
Rusiya XİN başçısı Sergey Lavrov Azərbaycan və Ermənistan sərhədindəki vəziyyətdən danışıb. Nazir bu mövzuya 2022-ci ilin yekunlarına dair mətbuat konfransında toxunub. Sergey Lavrov sərhədə Avropa İttifaqı müşahidə missiyasının yerləşdirilməsi məsələsinə münasibət bildirib. O bildirib ki, Ermənistan tərəfi Aİ ilə danışıqlara üstünlük verir: "Belə bir missiya Bakının razılığı olmadan yerləşdirilsə, əks nəticə verə bilər". Nazir KTMT-nin sərhəd missiyasının formalaşdırılması barədə sənəddən də danışıb. "Erməni dostlarımız Azərbaycanla sərhədə KTMT missiyasının göndərilməsi zərurətindən danışdılar və biz bu missiyanın parametrləri ilə bağlı bir sənəd razılaşdırdıq. Amma biz bunu qəbul edə bilmədik. Çünki erməni həmkarlar mətndə israr etməyə başladılar. Biz erməni həmkarlara izah etdik ki, əgər söhbət qınaqdan, ritorikadan, mövqelərdən gedirsə, hər kəs istədiyini etməkdə azaddır. Amma biz KTMT missiyasını göndərmək istəyiriksə, belə lazım deyil", - deyə Lavrov söyləyib. Rusiya xarici işlər naziri azərbaycanlı həmkarı Ceyhun Bayramovla Laçın dəhlizindəki situasiyanı müzakirə etdiyini də diqqətə çatdırıb.