Tarix : 27-06-2016, 12:35
Papa Ermənistanı tərk edərkən: “Mən gedib azərbaycanlılara deyəcəyəm ki...”
Roma Papası Fransisk Ermənistana səfərini başa vurarkən jurnalistlərdən biri ona sual verib: “Bir neçə həftə sonra Azərbaycana gedəndə nə deyəcəksiniz?”
Virtualaz.org erməni KİV-lərinə istinadən xəbər verir ki, pantifik bu suala cavab olaraq belə deyib: “Mən azərbaycanlılarla Ermənistanda gördüyüm həqiqətlər haqda danışacağam, o haqda ki, onları hiss etmişəm, habelə onları ruhlandıracağam. Mən onlara bunları deyəcəyəm: kiçik torpaq parçasına görə (Dağlıq Qarabağı nəzərdə tutur-red.) sülhü bərqərar etməmək-bunda möhtəşəm heç nə yoxdur, axı bu o deməkdir ki, nəsə qaranlıqdır, elə deyilmi? Lakin mən bütün azərbaycanlılara və ermənilərə deyirəm ki, bəlkə onlar sülhün əldə edilməsi məsələsində razılığa gələ bilmirlər və bunun üzərində işləmək lazımdır. Bilmirəm, daha nə demək olar...İndiki məqamda bu mənim ürəyimdən gəlir-həmişə irəliyə aparan müsbət həll tapmağa cəhd etmişəm”-Papa deyib.