Tarix : 15-01-2015, 17:06
"Qara Yanvar dialoqu"
Bu gün Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində Məzahir Süleymanzadə ilə Şakir Yaqubovun birgə müəllifliyi ilə çap olunmuş "Qara Yanvar Dialoqu" kitabının təqdimatı olub. Təqdimat mərasimində əvvəlcə Azərbaycan Şəhidlərinin xatirəsi sükutla yad edilib. Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov 1990-cı illərin ictimai- siyasi hadisələrini xatırlatdıqdan sonra sözü kitabın redaktoru, Ahıl Jurnalistlər Məclisinin sədri Yusif Kərimova verib. Y.Kərimov 20 Yanvar faciəsinin25 illiyinə həsr olunmuş kitabda yer almış yazılar barədə qonaqları məlumatlandırıb. Xatirələr çözələnib. Tədbir iştirakçılarının əksəriyyəti o qanlı qırğınların çahidləri olduğundan hamının deməyə sözü vardı.
Çıxış edənlər qocaman jurnalistlərə bundan sonra da uzun illər yaşayıb yaratmaq arzulayıblar. Geniş təhlil və müzakirələrdən sonra müəlliflər tədbirin təşkilatçılarına və iştirakçılarına minnətdarlıqlarını bildiriblər. Sonda tədbir iştirakçılarına kitab hədiyyə edilib.